Programa de govern 2015 de la candidatura d'ERC

Des de la candidatura d'ERC de Sant Quintí et fem a mans aquest document per explicar-te les propostes que tenim per millorar la nostra vila a partir del nou període que iniciarem amb les eleccions del 24 de maig. Això que llegeixes no és un simple programa electoral, per nosaltres és un contracte on et retem comptes de la feina que hem fet en aquests últims 4 anys amb 2 regidors al govern municipal, on t'expliquem que no hem pogut acabar tota la feina que et vam dir que volíem fer fa quatre i te n'expliquem els motius, i, finalment, aprofitem per explicar-te les propostes que volem tirar endavant des de l'Ajuntament els quatre anys que vénen.

En primer lloc, volem explicar-te que aquest document no és fruit de cap tarda de feina intensa per preparar les eleccions, sinó tot el contrari, és un document que hem anat elaborant a foc lent, de mica en mica, a partir del projecte que des d'ERC tenim per a Sant Quintí des de 1999, any en què recuperem la presència a l'Ajuntament, i que amb treball, honestedat i experiència ha anat creixent i evolucionant a mesura que convivíem amb el dia a dia de la nostra vila. Per això, perquè hem governat, perquè ens hem reunit amb les entitats i hem conegut de primera mà els seus neguits, perquè hem tingut encerts i perquè hem après dels errors, perquè tu veí o veïna ens has aturat pel carrer i ens has fet propostes o perquè has entrat instàncies demanant precs, ara podem dir que et coneixem millor, que sabem què t'amoïna i que valores, i perquè durant tot el mandat ens hem reunit cada dilluns amb la nostra gent i tota la que s'hi ha volgut acostar per debatre sobre Sant Quintí i de les millores que hi podíem fer, per tots aquests motius et fem arribar aquest document. És el màxim complert que hem sabut fer-lo i esperem que te'l miris i el conservis perquè és la teva garantia cap a nosaltres per demanar-nos que et passem els comptes de la feina que farem a l'Ajuntament que esperem que amb la teva confiança pugui ser encara molta més de la que hem fet fins ara.

Comentaris


No hi ha cap comentari


El comentari s'ha enviat correctament i està pendent de moderació